Elle Kennedy znowu w formie, czyli jej “Ryzyko”

Nie jestem wielką miłośniczką romansów, ponieważ bardzo ciężko jest mi znaleźć taki romans, który nie będzie infantylny, który będzie mi się po prostu podobał. Od dawna szukam dobrego romansu i coś czuję, że tym razem udało mi się taki znaleźć. W ostatnim czasie sięgnęłam po powieść “Ryzyko” autorstwa Elle Kennedy i jestem naprawdę ukontentowana tym, co otrzymałam. Wcześniej wiele słyszałam o powieściach tej autorki i były to na ogół pochlebne opinie, ale dopiero teraz mogłam sama to zweryfikować. Cóż, przyznaję, że opinie nie były mylące. Książka wciąga i czyta się ją naprawdę szybko. Zachęcam każdego do przeczytania, bo warto.

Udawany romans, a może coś więcej?

Głównymi bohaterami “Ryzyka” jest Brenna oraz Jake, a ich relacja oparta jest na dość często stosowanym motywie w romansach, czyli na udawanym związku. Pewnego dnia dziewczyna w chwili desperacji wyznaje, że Jake jest jej chłopakiem. Jake jest kapitanem drużyny hokejowej i nie ma najmniejszego pojęcia o tym, że taka informacja padła z ust dziewczyny. Brenna, żeby uniknąć kompromitacji, prosi chłopaka o to, aby wziął udział w tej mistyfikacji, jaką jest udawany związek. Z pewnością nie jest trudno domyślić się, jak dalej potoczy się cała akcja i co tak naprawdę wyniknie z tej mistyfikacji. Nie chcę jednak zdradzać dalszych szczegółów dotyczących fabuły, dlatego zachęcam każdego do przeczytania tej książki i wyrobienia sobie własnej opinii na jej temat.

Lekki, ale nie infantylny romans

Ryzyko ze sklepu internetowego TaniaKsiążka to nie jest może zbyt ambitna książka, ale na szczęście nie jest ona oparta tylko na dialogach czy relacji dwojga głównych bohaterów. Znajdziemy tutaj także postaci drugoplanowe oraz bardzo mocno i ciekawie zarysowane tło. Fabuła jest logiczna i spójna, nie jest za bardzo skomplikowana, a pewne zachowania i przebieg akcji bardzo łatwo można przewidzieć. Nie uznaję tego jednak za błąd, a wręcz przeciwnie, jest to pewnego rodzaju atut. Romanse z reguły mają być lekkie i przyjemne w odbiorze, mają dawać czytelnikom rozrywkę i pozwalać miło spędzać czas.

Jeśli chodzi o głównych bohaterów, to są oni wykreowani naprawdę dokładnie, z dbałością o każdy szczegół. Postaci są barwne, różnorodne i mają w sobie duże pokłady emocji, a to w romansach jest przecież kluczowe. Język, w jakim napisana jest powieść, jest łatwy i zrozumiały. Z pewnością nie ma tam żadnych trudności.

Jeśli więc macie ochotę na sięgnięcie po lekkie, nieskomplikowane, ale nie głupie książki, które mają w sobie dużą dozę romantyzmu, to jest to powieść dla Was idealna. Warto ją przeczytać. 

Ludzie zdjęcie freepik - pl.freepik.com